A Nagy-Magyarország Park a tavalyi sikeres rendezvény után idén is megrendezi július 20-án a Hold napi programját.
Bemutatót és előadást tart majd Veisz András a Bakonyi Csillagászati Egyesület tagja, sötétedéskor pedig csillagnéző túra indul Mészner Viktor vezetésével. Igény esetén szállást is tudunk biztosítani a résztvevők számára.
18 órától különleges távcsövek segítségével a Nap felszínét lehet majd szemügyre venni. Az eszközök különféle speciális szűrőeszközökkel lesznek felszerelve – ezekkel a Nap felszínén látható jelenségeket – napfoltokat, fáklyamezőket – lehet majd megvizsgálni. Segítségre lesz egy amerikai Lunt típusú H-alfa naptávcső, mellyel a Nap koronájában kialakuló protuberanciák (napkitörések) figyelhetőek meg. Eközben az érdeklődők hallhatnak a Nap biztonságos megfigyeléséről, és a vele kapcsolatos jelenségekről, például a fogyatkozásokról. 19:30-kor kezdődik majd az az előadás, ami a Holdról, annak keletkezéséről, jelentőségéről, jelenségeiről, és a Holdra szállásról szól. 21 órakor indul késő esti túránk melyen a résztvevők 5,5 km-t sétálnak majd, a szintemelkedés 87 m lesz. A túrán felkeressük a Keleti-Bakony egyik legmegkapóbb panorámájú természetes kilátóhelyét, a Vár-berek sziklagerincét és visszafelé egy másik panorámás helyről megnézzük Várpalota és a Baglyas éjszakai fényeit is.
Jelentkezni az office@osszetartozasnepfoiskola.hu címen lehet.
Share This