Özbeg-üzbég hétvége Lakitelken

Október 11-13. között került sor a Lakiteleki Népfőiskola szervezésében a Vámbéry Ármin Kol­légium negyedik hétvégéjére, amelyen az üzbég kultúra, földrajz, történelem, klimatikus viszonyok és szokások világába nyerhettek betekintést a résztvevők, köztük a királyszállási Összetartozás Népfőiskola ifjú tagjai.

Új programlehetőséget kínálunk

Az Összetartozás Népfőiskolának helyszínt biztosító Nagy-Magyarország Park folyamatosan törekszik a látogatók, a népfőiskola programjain résztvevők számára nyújtott szolgáltatások, kikapcsolódási lehetőségek, kísérőprogramok bővítésére. Ezen kínálat gazdagodik most együttműködő partnerünk, a Trianon Múzeum által szeptember végén megnyíló újgenerációs, tematikus szabadulószoba átadásával. Az attrakció nem csak a kikapcsolódást, a csapatmunka fejlesztését segíti elő, hanem aktív tanulási lehetőséget is biztosít a résztvevőknek.

A Kárpát-medencei Magyar Fotográfiai Társaság alkotótábora zajlott Királyszálláson

Népfőiskolánk kiemelten támogatja az immár félszáz tagot számláló Kárpát-medencei Magyar Fotográfiai Társaságot, mely szervezett keretek között egyesíti és lehetőségeihez mérten támogatja a Kárpát-medencében élő és alkotó magyar, amatőr és hivatásos fotográfusokat. Közös célunk a fotóművészet népszerűsítése; a fényképészeti ismeretek oktatása; értékeinek megőrzése; a tehetség kutatása; gondozása; a fotóművészeti alkotó tevékenység támogatása; a magyar nemzeti értékek művészi szinten való megörökítése és terjesztése, a Kárpát-medencei magyar jelenlét naprakész képi dokumentálása. A szeptember 20–22. között megtartott alkotótábor résztvevőinek munkáiból kiállítás nyílt a Nagy-Magyarország Parkban, mely tárlat vándorkiállítás formájában az anyaország több nagyvárosában és külhoni területeken is bemutatásra kerül.

Közösségépítő sportversenyen vettek részt a népfőiskolák

A Népfőiskolák Biliárd-bajnoksága izgalmas programmal és a kapcsolatok erősítésének szellemében zajlott le szeptember első hétvégéjén. A rendezvény helyszíne a festői szépségű Hungarikum Liget volt, ahol számos érdekes és szórakoztató program várta a királyszállási Összetartozás Népfőiskolánk, valamint a kondorosi, tokaji népfőiskolák küldötteit, lehetőséget biztosítva a szakmai eszmecserére és a közösségi élmények megélésére is.

Ismét asztalhoz ültek a sakkozó magyarok Lakiteleken – Népfőiskolánk képviselői is ott voltak

A Hungarikum Ligetben immár huszonnyolcadik alkalommal rendezték meg a Sakkozó Magyarok Világtalálkozóját. Az esemény hat napja alatt a főversenyt hét fordulóban tartották meg, emellett megrendezték a villám csapat-, egyéni- bajnokságot-, az ifjúságiak- és a versenyengedély-nélküliek megmérettetését is, valamint emlékversenyt is tartottak. A királyszállási Összetartozás Népfőiskolát ketten képviselték.

Pályázat Kárpát-medencei magyar főiskolai, egyetemi hallgatók és doktoranduszok számára

A Lakiteleki Népfőiskola és az IKoN Egyesület közös pályázati felhívásában hét témakörben várják Horthy István életének különböző mozzanatait feldolgozó dolgozatok rövid összefoglalóját. A szakmai zsűri pozitív bírálata esetén a pályázó felkérést kap arra, hogy munkáját tanulmány formájában is kidolgozza. Ezt követően a zsűri döntése alapján legjobbnak ítélt tanulmányok szerzőinek lehetőségük lesz, hogy munkájukat a Lakiteleki Népfőiskolán megrendezésre kerülő konferencián tudományos előadás formájában nemcsak a zsűri, hanem szélesebb közönség előtt is bemutassák.

A Vámbéry Ármin Kollégium hallgatói az Európa Szabadegyetemen

Július 05–07. között, a Vámbéry Ármin Kollégium hallgatóiként két munkatársunk is részt vett a lakiteleki Népfőiskola Alapítvány által szervezett Európa Szabadegyetemen, a Hungarikum Ligetben. Az első nap délutánján összegyetemi előadások hangzottak el. Majd kollégiumi szintekre lebontva folytatódott a műhelymunka.