Nyári szabadegyetemet tartottak a Lakiteleki Népfőiskolán, a Hungarikum Ligetben július 4-e és 7-e között. Az Európa Szabadegyetem programját a népfőiskola által indított Bárczi Gusztáv Kollégium, a Hungarikum Kollégium, a Szent Imre Kollégium és a Vámbéry Kollégium is gazdagította.

Július 4-én érkeztünk meg Lakitelekre, a Népfőiskola Alapítvány által megrendezésre kerülő Európa Szabadegyetemre. Az eseményre való megérkezést követően a Kölcsey Házban Puskás Antal atya előadásán vettünk részt, ahol a Magyar Pálos Rend tevékenységét ismerhettük meg.

unnamed (4)

Délután Lezsák Sándor köszöntője nyitotta meg az esemény hivatalos részét, majd Bozsik Péter, Csák János és Kürti Sándor osztották meg gondolataikat.

A pénteki nap a kollégiumi műhelymunkákkal kezdődött, majd Kovács Norbert Cimbi, az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület elnöke, Kiscsősz község polgármestere tartotta meg előadását „Bölcsőnk a jövőnk” címmel, ezt követően pedig „Marketingstratégia, márkás megoldások a településidentitás és közösségépítés érdekében” témában osztotta meg velünk gondolatait prof. dr. Piskóti István a Neumann János Egyetem professzora.

unnamed (8)

A nap folyamán lehetőség nyílt részt venni György László és Böjte Csaba előadásain, amelyek inspirálóak és gondolatébresztőek voltak. Az esti program táncházzal zárult, ahol a Kösöntyű Néptáncegyüttes biztosította a jó hangulatot.

IMG 20240705 164146

A szombati reggeli után Nagy Dóra előadását hallhattuk, a Magyar Népmesék kompetenciafejlesztő szerepéről, illetve Hetzmann Róbert, a Magyar Patrióták Közösségének elnöke tartotta meg előadását.

Az utolsó nap reggeli istentisztelettel kezdődött a Szent István Kápolnában, majd Nagy Kriszta és Tóth Tamás előadását hallgattuk meg a gasztronómia szerepéről a helyi értékekben, ami különösen érdekes volt.

Az esemény zárásaként ebédet fogyasztottunk a Tisza Vendéglőben, majd búcsút vettünk egymástól és hazautaztunk. Az Európa Szabadegyetem 2024-es eseménye felejthetetlen élményt nyújtott mind a szakmai fejlődés, mind a közösségépítés szempontjából.