A királyszállási Összetartozás Népfőiskola, a hungarikum mozgalom további népszerűsítése, valamint a magyar nemzeti értékek megismertetése érdekében, Értékek a Kárpát-medencében címmel, idén is meghirdeti Hungarikum vetélkedőjét. A játékos megmérettetésre ezúttal a Kárpát-medencei általános iskolák 7. és 8. osztályában tanuló, három diákból és egy felkészítő tanárból álló csapatainak jelentkezését várjuk.

A jelentkezés feltétele: az alábbi linken található 25 kérdésből álló feladatlap megoldása:

https://forms.gle/yjtDXAmXqCUbRjBa9 (Ha nem nyílik meg a link, kérjük, másolják be a böngészőbe!)

A beküldés határideje: 2024.01.25.

A feladatlap kitöltéséhez, a felkészüléshez a hugarikum.hu honlapot ajánljuk.

A feladatlapot visszaküldők 2024.01.29.-ig újabb feladatot kapnak. Ennek megoldásával 2024.02.11.-ig lehet pályázni a döntőbe jutásra.

A döntő tervezett időpontja: 2024.02.24. (szombat)

A döntőnek a királyszállási Összetartozás Népfőiskola ad otthont. A szállást és ellátást a Népfőiskola térítésmentesen biztosítja.

A vetélkedő feladatai az egyes települési, vármegyei és külhoni értéktárakba bekerült értékekhez kapcsolódó ismeretekre irányulnak.

A díjnyertes csapatok értékes könyv- és tárgyjutalomban részesülnek.

A vetélkedő feladataival és lebonyolításával kapcsolatos kérdéseiket az mailto:osszetartozas@nepfokiralyszallas.hu e-mail címen tehetik fel.

Eredményes felkészülést, jó játékot kívánunk!