Az Összetartozás Népfőiskola is részt vett a Kiscsőszön megtartott Közösségi Szőttes Konferencia – avagy Közösség-Hagyomány-Szervezés című rendezvénysorozat legújabb eseményén, melynek célja, hogy teret és lehetőséget teremtsen a népművészet és néphagyomány aktuális elméleti és gyakorlati kérdéseinek megvitatására, az országos, térségi és helyi szakmai tevékenységek kölcsönös megismerésére, jógyakorlatok bemutatására és a különböző közösségek együttműködésének erősítésére.

A Hagyományok Háza és hálózati stratégiai partnere, az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület – Hunyor Népfőiskola eseményére várták mindazon aktív közösségszervezőket, pedagógusokat, települési közösségek vezetőit, népművészeti műhelyek képviselőit, alkotókat, táncosokat, zenészeket, kézműveseket, népmesemondókat és minden érdeklődőt, akik új információkat és inspirációkat, kapaszkodókat és kapcsolatokat keresnek közösségeik helyi identitásának újra felfedezése, megőrzése és megerősítése céljából az élő népi kultúra és néphagyományok mintáiból merítve.

A Kultúrpajtában megrendezésre került műhelynap házigazdái, a kiscsőszi polgármester, Kovács Norbert Cimbi és családja, valamint az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület- a Hunyor Népfőiskola munkatársai voltak. A délelőtt folyamán több előadást is hallhattunk a civil közösségi munka és hálózat jelentőségéről, a siker szerepéről (Hagyományok Háza, dr. Süveges Antal Pál), a hagyomány- és néptánc kutatásáról a Balaton-felvidéken (Szabó Csaba), egy régi mesterségről, a szövésről (a kiscsőszi szőttes közösség vezetője, Illésházy Katalin), valamint a Pannónia citerazenekar bemutatóját élvezhettük.

Délben hamisítatlan kiscsőszi finomságokat kóstolhattunk: tejfölös, csülkös bablevest, lapos pogácsát, bivalypörköltet galuskával és búcsúi süteményeket.

Délután folytatódott az előadássorozat, majd kerekasztal beszélgetésen a polgármester, Kovács Norbert Cimbi, a Hagyományok Háza főigazgatója, Both Miklós, valamint dr. Balatoni Katalin köznevelésért felelős helyettes államtitkár megvitatták a hagyományőrzés jövőjét, amibe a legifjabb generáció is bekapcsolódott (a csöglei általános iskola tanulói).

A program májusfaállítással zárult.

Share This