Népfőiskolánk kiemelten támogatja az immár félszáz tagot számláló Kárpát-medencei Magyar Fotográfiai Társaságot, mely szervezett keretek között egyesíti és lehetőségeihez mérten támogatja a Kárpát-medencében élő és alkotó magyar, amatőr és hivatásos fotográfusokat. Közös célunk a fotóművészet népszerűsítése; a fényképészeti ismeretek oktatása; értékeinek megőrzése; a tehetség kutatása; gondozása; a fotóművészeti alkotó tevékenység támogatása; a magyar nemzeti értékek művészi szinten való megörökítése és terjesztése, a Kárpát-medencei magyar jelenlét naprakész képi dokumentálása. A szeptember 20–22. között megtartott alkotótábor résztvevőinek munkáiból kiállítás nyílt a Nagy-Magyarország Parkban, mely tárlat vándorkiállítás formájában az anyaország több nagyvárosában és külhoni területeken is bemutatásra kerül.

Húsz délvidéki, partiumi, erdélyi, felvidéki és belső-magyarországi fotográfus érkezett a Nagy-Magyarország Parkba, hogy egy közös, hétvégi alkotótábor keretében dolgozzanak együtt.

IMG 20240922 WA0001

Pénteken, az elszállásolást, a Nagy-Magyarország Parkot és az Összetartozás Népfőiskola tevékenységét ismertető köszöntőt követően, a konferenciateremben került sor az alkotótábor hivatalos megnyitójára, majd Szabó Béla EFIAP fotóművész egyéni bemutatkozása következett. Délután a Hungária Pavilonban megnyitották a Kárpát-medencei Magyar Fotográfiai Társaság Nagyváradról ide érkező éves kiállítását. Az eseményt Thurzó Sándor József partiumi brácsaművész előadása tette még ünnepélyesebbé. A közös vacsorát követően Borbély Zsolt Attila gasztronómiai- és borszakértő Kárpát-medencei Étteremkalauz című könyvének bemutatója, valamint Kárpát-medencei magyar borok kóstolója zárta a napot a Kárpátia Étteremben.

Szombaton a táborlakók meglátogatták a Trianon Múzeumot, majd mindenkinek lehetősége nyílt az egyéni fotózásra. Délután Horváth Imre, a Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetségének elnöke „Merre tart a fotóművészet” címmel tartott szakmai előadást. Este a tagok egyéni portfólióikat mutatták be és beszélték meg közösen. A szakmai programot Tóth István AFIAP, ESFIAP fotóművész, a KMFT alelnöke vezette. A vacsorát követően Szabó Géza, partiumi borszakértő vezette borkóstoló keretében ismerkedtek a tagok a partiumi borokkal.

IMG 20240922 WA0000

Vasárnap ismét az egyéni munkáé volt a főszerep, majd egy közös ebédet követően került sor a táborzárásra. A táborozó fotográfusok Nagy-Magyarország Parkban készült képeit hamarosan kiállítás formájában is megtekinthetjük.