A Kárpát-medencei Tehetséggondozó Nonprofit Kft. keretében működő Előretolt Helyőrség Íróakadémia évzáró alkotótáborának adott otthont a Nagy-Magyarország Park.

Tavaly novemberben évindító rendezvényét, most pedig az évzáróját tartotta az Összetartozás Népfőiskolának helyet adó Nagy-Magyarország Parkban az íróakadémia.

A kétnapos tábor programja elsősorban az éves eredmények számbavételére koncentrált. Az elmúlt tanítási időszak alatt elkészült kéziratok bemutatásán több olyan szerző is felolvasott, aki először állt közönség elé, és mérette meg magát szakmai közegben is.  Kabai Henrik, Kovács Máté, Szeder Réka Henrietta, Bánfi Veronika, Hegyi Patrícia, Papp Vera és Usier Tamara elsőkötetes szerzők így lehetőséget adtak arra is, hogy a fiatal szerzők készülő köteteikhez az oktatók részéről hasznos szakmai tanácsokat kaphassanak.

A két napon át tartó könyvbemutatókat a KMTG egykori diákjainak bemutatkozó estje előzte meg, a meghívottak Szeder Réka Henrietta és Viola Szandra voltak, a két mini-könyvbemutatót Lőrincz P. Gabriella oktató vezette.

A hivatalos tábornyitót házigazdaként Tódor Szidónia, a KMTG ügyvezető igazgatója és Orbán János Dénes, az íróakadémia elnöke tartotta, majd kötetlen beszélgetős program következett.

A szombati évkiértékelőn Lakatos Mihály tanulmányi igazgató és Tódor Szidónia ügyvezető beszámolt az íróakadémia utóbbi tanévének főbb szakmai eredményeiről, és felvázolták az elkövetkező időszakra vonatkozó terveket is, amelyek között a felvételi kiírása, a következő évfolyam indítása és a könyvkiadás szerepelt.

A szombati nap mindenki által leginkább várt programpontja az esti Anonymus költői verseny volt, amelyen jeligés, helyben született alkotások versenyeztek, és csak a nyertes mű kihirdetése után derült ki a szerző kiléte. A versenyt Gerencsér Anna nyerte.

A szombati vacsorát is szabad beszélgetés követte, vasárnap délelőtt a tábor oktatói értekezlettel zárult.

Mivel az íróakadémia mentorprogramja és ösztöndíjrendszere kifejezetten a Kárpát-medence különböző régióiban élő fiatal magyar íróknak, költőknek és irodalmároknak szól, és működésével hozzájárul az összmagyar kulturális kapcsolatok megerősítéséhez, a helyszínválasztás nagyon jól illeszkedett a KMTG által képviselt szellemiséghez.

A KMTG beszámolója szerint különösen népszerűek ezek a szakmai táborok az intézmény életében, amikor oktatók és diákok együtt lehetnek, és a szigorú napirenden túl rengeteg idő jut a kötetlen beszélgetésekre is.

 

Share This