A Hungarikum Ligetben immár huszonnyolcadik alkalommal rendezték meg a Sakkozó Magyarok Világtalálkozóját. Az esemény hat napja alatt a főversenyt hét fordulóban tartották meg, emellett megrendezték a villám csapat-, egyéni- bajnokságot-, az ifjúságiak- és a versenyengedély-nélküliek megmérettetését is, valamint emlékversenyt is tartottak. A királyszállási Összetartozás Népfőiskolát ketten képviselték.

A mostani, augusztus 12-17. között lebonyolított találkozón összesen 106-an ültek asztalhoz, versenyzők érkeztek Délvidékről, Erdélyből, Kárpátaljáról, a Felvidékről, de legtöbben az anyaországból.

A Hungarikum Liget Kölcsey termében a sakkozókat Seres László programvezető köszöntötte. Mint elmondta, „ez a találkozó az életünk része lett, mert már huszonnyolcadik alkalommal gyűltünk össze. Az már biztos, hogy a fővédnök, Lezsák Sándor ígéretet tett arra, hogy a harmincig meg sem állunk” – tudatta a versenyzőkkel Seres László, aki elmondta azt is, hogy szeptemberben Magyarország rendezi meg a sakkolimpiát, amire még nem volt példa.

A versenyre olyanok is érkeztek, akik már az első találkozón is ott voltak, ám sajnos vannak olyanok is, akik már nem lehetnek jelen a versenyen. Rájuk néma felállással emlékeztek a résztvevők.

sakk lezsaksandor

A világtalálkozó fővédnöke, Lezsák Sándor csütörtökön tette tiszteletét és mondott beszédet az eseményen.

A sakkozó magyarok köszül összesen 9 fő érkezett a versenyre a népfőiskolai hálózat valamelyik tagjától, szerte az országból. Köztük Fischer Gergely és Kurilla Benjámin képviselte az Összetartozás Népfőiskolát. S bár a versenyengedély nélkülieknek szóló megmérettetéseken vettek részt, igazán büszkék lehetünk rájuk, hiszen Kurilla Benjámin a férfi amatőr egyéni bajnokságon 2. helyezést ért el.

gergely benjamin

A rendezvény ideje alatt természetesen jutott idő pihenésre-, szabadidős tevékenységre-, a kapcsolatok építésére-, a barátság és összetartozás ápolására is, mely kezdetektől fogva a világtalálkozó egyik legfőbb célja.