Játékos versenyeink célja a szülőföld ismerete és megbecsülése, a közösségi hagyományok tisztelete és megújítása. A résztvevők csak nálunk elérhető játékokban próbálhatják ki magukat.
A királyszállási Összetartozás Népfőiskola február 22-én tartotta meg legújabb makettező és terepasztalos hadijáték versenyét, melyre ezúttal Szegeden került sor. Az egésznapos játékon 6 különböző csapatban, 12 résztvevő vett részt, akik Győrből, Pécsről, Budapestről és Szegedről érkeztek. A verseny három mérkőzésből állt, melynek végén a két legjobb csapat, a legjobban festett kisfigura díja és a játékosok között véletlenszerűen kisorsolt nyeremény került kiosztásra. A terepasztalos stratégiai játékokon a játékosok amellett, hogy számos fantasztikus világ csatamezőin vezetik győzelemre a katonákat megszemélyesítő figuráikat, hadtörténeti ismereteket is szerezhetnek.
Az Összetartozás Népfőiskola az elmúlt esztendőben számos versenyt, vetélkedőt szervezett, különböző célcsoportok számára.
Olasz–magyar fordítótáborunk keretében tartottuk meg Újrajátszott Trianon elnevezésű történelmi társasjáték vetélkedőnket, melyben egy tartalmilag egyedi és megjelenésében korhű társasjátéké volt a főszerep. A játék nemzetünk legnagyobb, máig ható tragédiájának kíván emléket állítani.
Az Összetartozás Népfőiskolának helyszínt biztosító Nagy-Magyarország Park folyamatosan törekszik a látogatók, a népfőiskola programjain résztvevők számára nyújtott szolgáltatások, kikapcsolódási lehetőségek, kísérőprogramok bővítésére. Ezen kínálat gazdagodott ősszel együttműködő partnerünk, a Trianon Múzeum által szeptember végén megnyitott újgenerációs, tematikus szabadulószoba átadásával. Az attrakció nem csak a kikapcsolódást, a csapatmunka fejlesztését segíti elő, hanem aktív tanulási lehetőséget is biztosít a résztvevőknek. A megnyitó alkalmából a veszprémi Vetési Albert Gimnázium, a balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnázium, a zirci III. Béla Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, a székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium és a várpalotai Thuri György Gimnázium diákjai alkotta csapatok próbálhatták ki először a játékot. Der idén januárban Hálózati szakmai napunk keretében a népfőiskolák képviselői is az idővel és egymással versenyezve küzdötték magukat át három elátkozott szobán, találták meg a kijutás kulcsait, gyűjtötték össze a magyar szív összetört darabjait, és szabadultak ki végül Trianon börtönéből.
2025 januárjában, A Kárpát-medencei integráció feltételei, esélyei és feladatai nevet viselő népfőiskolai képzésünk résztvevői számára szerveztünk három vetélkedőt. A hagyományos magyar kártyajátékok (ulti, snapszer, Makaó, Svindli, Kent stb.) verseny során Trianon magyar kártyával játszhattak a résztvevők. Szintén a kollégium keretében ismerkedhettek meg az érdeklődők az1903-ban megalkotott Turul elnevezésű játékkal, melyet Halácsy Antal eredetileg a vívást tanuló fiatalok pontosságának fejlesztésére dolgozott ki. Bár az eszközök és a szabályok az évtizedek alatt némileg módosultak, máig vannak lelkes űzői a sportágnak. Ilyen személyek Jarolics Béla és fia, Bendegúz, akik egy rövid bemutatót követően játékra is hívták a bátor érdeklődőket a Nagy-Magyarország Park Hungária Rendezvénypavilonjában.
Remek szórakozást biztosított a Nagy-Magyarország kirakós; a történeti Magyarország városcímereivel ellátott memóriajáték is, melyet verseny keretében próbálhattak ki a kollégisták.
Az Összetartozás Népfőiskola januárban a Királyszállás-környéki települések amatőr sakkozóit várta egy barátságos sakkmérkőzésre.
Legutóbbi hozzászólások