A Népfőiskolák Biliárd-bajnoksága izgalmas programmal és a kapcsolatok erősítésének szellemében zajlott le szeptember első hétvégéjén. A rendezvény helyszíne a festői szépségű Hungarikum Liget volt, ahol számos érdekes és szórakoztató program várta a királyszállási Összetartozás Népfőiskolánk, valamint a kondorosi, tokaji népfőiskolák küldötteit, lehetőséget biztosítva a szakmai eszmecserére és a közösségi élmények megélésére is.

Péntek – A találkozás napja

A pénteki nap érkezéssel és a szállások elfoglalásával kezdődött. A technikai értekezlet és a filmvetítés során megismerkedhettünk a Hungarikum Liget történetével, és a találkozó fő célkitűzéseivel, majd a csapatok sorsolását követően egy közös körbevezetésre indultunk a park területén. Ez a program tökéletes lehetőséget biztosított arra, hogy a különböző népfőiskolák képviselői kötetlen beszélgetések során ismerjék meg egymást és a Hungarikum Ligetet.

Az ebéd után egy igazán különleges program következett: footgolf és football-golf játék. A sportok bemutatása és a próbarúgások során nemcsak új dolgokat tanulhattunk, az egymással folyatott versengés mellet – a közös játék révén –, a résztvevők még jobban összekovácsolódtak.

Ebben a programban, „népfőiskolánk hírét öregbítve” Szarka Valter Sándor munkatársunk első helyet ért el az indulók között. A sportos programot megnyitó követte, ahol Simon Zoltán és Baukó Ferenc sportszervező köszöntötte a jelenlévőket. Ezt követően kezdetét vette a kétágú egyéni biliárd-bajnokság, ahol a részvevők megmérkőzhettek egymással első körben.

A napot közös vacsora zárta a Tisza étteremben, amely újabb lehetőséget adott a kötetlen beszélgetésekre. Az esti szabadprogram során pedig mindenkinek lehetősége volt kipihenni a nap fáradalmait, vagy éppen folytatni a megkezdett eszmecseréket.

Szombat – A verseny napja

A szombati nap közös reggelivel kezdődött, ami után mindenki felkészült a biliárdverseny folytatására. A nap fő eseménye a csoportmérkőzések befejezése és az eredményhirdetés volt, amely során a versenyzők nemcsak a játékban, hanem a közösségi élményben is győztesek voltak. Összetartozás Népfőiskolánk két fővel indul a bajnokságon, ahol Dencsik-Endreffy Petra kollégánk női vonalon 1. helyen végzett, összesítettben pedig a 6. helyet szerezte meg.

A mérkőzések során tapasztalható sportszerűség és a népfőiskolák képviselői közötti barátságos hangulat jól tükrözte a rendezvény alapvető célját: az összetartozás és az együttműködés erősítését.

Az ebéd után, amely egyben a találkozó záró eseménye is volt, mindannyian gazdagabbak lettünk új barátságokkal, közös élményekkel, és szakmai tapasztalatokkal. A hazafelé vezető út során már mindenki a következő találkozó lehetőségeiről beszélt, amely biztosíték arra, hogy a népfőiskolák közötti kapcsolatokat sikerült tovább erősíteni.