Május 29-én szakmai napon vettek részt a Kárpát-medencei Népfőiskolai Hálózat tagjai, melyet Lakiteleken, a Hungarikum Ligetben rendeztek meg. A 2021-ben megalakult hálózatnak a lakiteleki Népfőiskola Alapítvány a központja, amely szakmai, tartalmi és szellemi koordinátora a népfőiskolák közösségének.

A szakmai rendezvényen beszámolót tartottak a nagytérségi, térségi, kistérségi, határon túli és a helyi népfőiskolák vezetői, képviselői az elmúlt másfél év alatt elért eredményeikről és jövőbeli terveikről. Emellett három várományos népfőiskola is bemutatkozott.

Dr. Sütő Linda, a Kárpát-medencei Népfőiskolai Hálózat szakmai vezetője, részletes tájékoztatást adott a hálózat munkájáról és eredményeiről.

Kárpáti Árpád, a Kárpát-medencei Népfőiskolai Hálózat megbízott vezetője a népfőiskolák hálózati működéséről, a közös szellemi háttérről, értékekről és módszertanról beszélt.

Ezután Demeter Szilárd, a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ főigazgatója, a Magyar Kultúráért Alapítvány kuratóriumi elnöke osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel.

A szakmai nap végén Lezsák Sándor, a Népfőiskola Alapítvány kuratóriumának elnöke összegezte az elhangzottakat, kiemelve, hogy a népfőiskola, mint sajátos, erősödő intézményrendszer, a magyar megújulásnak egyik erőforrása, forrásvidéke lehet.

nepfoiskola munkatarsaink

Munkatársaink a rendezvényen az elmúlt másfél esztendő történéseiről és a jövőbeli tervekről is beszámoltak

Az Összetartozás Népfőiskola prezentációját ITT tekinthetik meg.