Az Összetartozás Népfőiskolának helyszínt biztosító Nagy-Magyarország Park folyamatosan törekszik a látogatók, a népfőiskola programjain résztvevők számára nyújtott szolgáltatások, kikapcsolódási lehetőségek, kísérőprogramok bővítésére. Ezen kínálat gazdagodik most együttműködő partnerünk, a Trianon Múzeum által szeptember végén megnyíló újgenerációs, tematikus szabadulószoba átadásával. Az attrakció nem csak a kikapcsolódást, a csapatmunka fejlesztését segíti elő, hanem aktív tanulási lehetőséget is biztosít a résztvevőknek.

Rendhagyó módon, az osztálykirándulások szempontjából kiemelt időszakhoz igazodva avatta fel hivatalosan újgenerációs, tematikus történelmi szabadulószobáját a Trianon Múzeum. A szezonnyitó ünnepi eseményen középiskolás diákok, az idővel és egymással versenyezve küzdötték magukat át három elátkozott szobán, találták meg a kijutás kulcsait, gyűjtötték össze a magyar szív összetört darabjait, és szabadultak ki végül Trianon börtönéből.

A veszprémi Vetési Albert Gimnázium, a balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnázium, a zirci III. Béla Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, a székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium és a várpalotai Thuri György Gimnázium diákjai alkotta csapatok hatalmas lelkesedéssel, egymást váltva indultak neki a kalandnak.

A játék után került sor az ünnepélyes átadóra, melyet a Várpalotai Zeneiskola nívódíjas TaBaNa triójának előadása színesített. Ezután Dr. Czuczor Gergely, a Történelemoktatók Szakmai Egyesületének elnökségi tagja szólt a fiatalokhoz és a jelenlévő vendégekhez.

A köszöntő szavakat követően Apor Attila, a Trianon Múzeum szakmai vezetője hirdetett eredményt, és adta át valamennyi résztvevő diáknak a Trianon Múzeum ajándékcsomagját.

20240927 135505

A vetélkedő nyertese – a Vetési Albert Gimnázium csapata – mindössze 29 perc alatt teljesítette a feladatokat, és jutott ki a szabadulószobából. Kós Dávid, Nagy Nándor, Tósoki Noel és Lakatos Benedek Kende egész iskolájuk számára is jutalmat nyertek: a veszprémi oktatási intézmény valamennyi osztálya év végéig ingyenesen látogathatja meg a múzeumot és az Összetartozás Népfőiskolának otthont adó Nagy-Magyarország Parkot.

A Trianon Múzeum és a Nagy-Magyarország Park fiatalos, minden elemében korszerű és garantáltan izgalmas utazást ígér a Kárpát-medence nagyszerű világában, valamennyi iskolás korosztálynak – az alsó tagozatosoktól az érettségizőkig – hasznos programokat kínálva: számítógépes projektek, animációk, filmek, makettek, saját fejlesztésű játékok, kerékpáros kirándulások, bakonyi terepjárós utazás, történelmi gyalogtúra, dézsafürdőzés, vetélkedők, koncertek, valamint minden esetben szakszerű múzeumpedagógiai foglalkozások várják a Trianon Múzeumba és a Nagy-Magyarország Parkba látogató diákokat.

A Múzeum élményszerű bemutatásának új eszközét természetesen nem csak az iskolás csoportoknak, de baráti társaságoknak, családoknak egyaránt ajánljuk.

Szeretettel várjuk a Kárpát-medencei Népfőiskolai Hálózat valamennyi tagját is.